Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Tööleping / Tähtajaline tööleping

Tähtajalise töölepingu sõlmimine

Viimati uuendatud: 22.12.2015


Seadus eeldab, et tööleping sõlmitakse tähtajatult. Kui tööandja soov on sõlmida töötajaga tähtajaline tööleping, peab selleks olema töö ajutisest tähtajalisest iseloomust tulenev mõjuv põhjus. Nimetatud juhul on tegemist töötingimuste erijuhuga, mistõttu on tööandjal kohustatud teavitama töötajat kirjalikult töölepingu kestusest ja tähtajalise sõlmimise põhjustest. Selle kohustuse täitmata jätmisel loetakse töösuhe tähtajatuks. Tähtajalise töölepingu sõlmimiseks on vajalik pooltevaheline kokkulepe.

Tähtajalise töölepingu võib sõlmida kahel juhul:

  • töö on ajutise tähtajalise iseloomuga (näiteks töömaht on ajutiselt suurenenud, hooajatöö tegemine, renditöö puhul töö ajutine iseloom kasutajaettevõtjas);
  • ajutiselt äraoleva töötaja asendamine.

Tähtajalise töölepingu võib sõlmida kuni 5 aastaks. Töölepingu seadus ei näe ette tähtajalise töölepingu minimaalset kestust, mistõttu võib tähtajaline leping olla sõlmitud ka näiteks paariks päevaks. Ajutiselt äraoleva töötaja asendamise ajaks võib tähtajalise töölepingu sõlmida asendamise perioodiks. Näiteks lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamiseks võib töölepingu sõlmida kuni töötaja lapsehoolduspuhkuselt naasmiseni. Töölepingu tähtajalisus võib olla määratud konkreetse kuupäevaga või teatud kindla sündmuse saabumisega (asendatava töötaja tööle naasmine).

Külastusi 4933, sellel kuul 4933

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks