Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Tööleping / Andmekaitse töösuhetes

Töötajate arvutikasutuse privaatsus

Viimati uuendatud: 28.12.2015


Kaasaegne töökeskkond on infotehnoloogiaga tihedalt läbi põimunud. Olgu selleks kas laua- või sülearvuti või mõni muu nutiseade – kõik need seadmed võimaldavad infokommunikatsiooniteenuste osutamist ja tarbimist.

Tänu arvutitele saavad töötajad kasutada kontoritarkvara, internetti, e-posti või teisi tööandja spetsiifilisi IT lahendusi. Ka suhtluskeskkondadest on saanud ettevõtetele oluline töövahend klientide ja avalikkusega suhtlemisel. Kõikide nende infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisel jätavad töötajad endast maha digitaalse jälje, olgu selleks siis arvuti nimi, IP aadress, võrgulehtede külastamise ajalugu veebiserveri logis või töötajate tarbimisharjumuste ja eelistuste profiili andmed otsingu- ja sotsiaalmeediateenuseid pakkuvate ettevõtete andmebaasides. Mida kujutab endast digitaalne jälg ja millised on nii tööandja kui töötaja õigused ja kohustused selgub Andmekaitse Inspektsiooni juhendmaterjalist Töötajate arvutikasutuse privaatsus 5.pdf (806 KiB)Töötajate arvutikasutuse privaatsus

 

Külastusi 4158, sellel kuul 4158

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks