Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töösuhted / Paindlikud töövõimalused / Renditöö

Töövahendus

Viimati uuendatud: 27.11.2019


Töövahendus on tööd otsivale isikule töö ja tööandjale vajaliku tööjõu pakkumine. 

Töövahendusega tegelemist reguleerivad:

Töövahendajal on keelatud nõuda tema poole tööleidmise sooviga pöördunud isikult tasu vaba töökoha ja tööandja andmete eest ( tööturuteenuste ja –toetuste seadus § 391). Keelatud on tasu võtta kõigi töövahendusega seotud tegevuste eest, näiteks ka vabade töökohtade andmete avaldamise ning elamis- ja töötingimustest teavitamise eest. Töövahendaja võib töövahenduse eest tasu nõuda üksnes tööandjalt või teiselt ettevõtjalt.

Eraõiguslik juriidiline isik ja füüsilisest isikust ettevõtja, kes osutab töövahendust (töövahendaja), peab enne majandustegevusega alustamist esitama majandustegevuse registrile majandustegevusteate. Registri üldinfo ja tehnilised küsimused: register@mkm.ee, 668 7080

Kui oled langenud pettuse ohvriks, saad abi Tööinspektsioonist või politseist. Kui töövahendusfirma on Sinult ebaõiglaselt raha võtnud võid pöörduda Tööinspektsiooni poole. Tööinspektsioon teostab eraõiguslike töövahenduse osutajate üle riiklikku järelevalvet ning saab keelata töövahendusteenuse pakkuja majandustegevuse, kui on tuvastanud olulise rikkumise (nt tasu nõudmise keelu rikkumise). Samuti saab Tööinspektsioon teha ettekirjutusi, näiteks kui töövahendusega tegelev ettevõte ei ole majandustegevusteadet esitanud või kui majandustegevuse registris on valeandmed. Kui töövahendusfirma on Sinult tasu võtnud ning Sind seejärel lubatud tööst ilma jätnud, võib olla tegu kelmusega. Sellisel juhul saad pöörduda politsei või prokuratuuri poole. Et pettust välja selgitada, on vaja dokumente, mis seda tõendaksid (nt maksmistšekke, kviitungeid, lepingut).

Külastusi 2417, sellel kuul 2417

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks