Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Olmeruumid

Riietusruum

Viimati uuendatud: 10.02.2016


Riietusruum on vajalik, kui töötajad peavad töö tõttu kandma tööriietust. Riietusruumid peavad olema piisavalt ruumikad ning varustatud istmete ja lukustatavate kappidega. Kui töö on tolmune, määriv, seotud ohtlike kemikaalide või neid sisaldavate ainetega, siis peab töötaja tavariietuse kaitseks olema võimalik neid tööriietest eraldada eraldi kappi või kapiosasse. Meestele ja naistele peavad olema eraldi riietusruumid või korraldatud riietusruumi kasutamine eri aegadel – näiteks algab meeste töövahetus tund aega hiljem kui naistel ning vastavalt on kokku lepitud ka riietusruumi kasutamine eri aegadel. 

Kui töö tõttu on vaja niiskeid tööriideid, jalanõusid või rätikuid kuivatada, siis peab tööandja tagama, et töötajatel oleks võimalik kasutada hästiventileeritavat, piisava suurusega kuivatusruumi või –kappi. Sellest väljuv niiske õhk ei tohi sattuda muudesse ruumidesse.

Töötajatele, kes riietusruumi ei vaja, tuleb tagada koht üleriiete hoidmiseks.

Külastusi 6126, sellel kuul 6126

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks