Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Olmeruumid

Puhkeruum

Viimati uuendatud: 10.01.2019


Vajadust eraldi puhkeruumi järele hindab tööandja lähtudes töökeskkonnast ja töö laadist, arvestades sealjuures töötajate arvamusega. Puhkeruum tuleb töötajatele pakkuda, kui see on vajalik töötajate tervise ja ohutuse tagamiseks. Näiteks on puhkeruum tervise tagamiseks oluline, kui töö toimub mürarikkas töökeskkonnas, ekstreemsetel temperatuuridel või ka klientide pideva jälgimise all.

Puhkeruum peab olema piisavalt suur, arvestades töötajate arvu ning töökorraldust (kõik samaaegselt puhkepausile minevad töötajad peaksid saama puhkeruumis vabalt istuda), puhkeruumi sisustuse kohustuslikuks elemendiks on lauad ja seljatugedega toolid.

Puhkeruumis ei tohi suitsetada.

Kui eraldi puhkeruumi ei hinnata vajalikuks, siis tuleb töötajatele puhkepauside ajal viibimiseks kohaldada mõni muu ruum. Tavapäraseks näiteks sellisest töökorraldusest on puhkenurgad kontorites – puudub küll eraldi puhkeruum kuid puhkepausideks on kohaldatud üks osa üldisest kontoriruumist.

Külastusi 6375, sellel kuul 6375

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks