Menüü

Avaleht / Tööandjale / Töökeskkond / Töökeskkonna korraldus / Kaugtöö

Kas kaugtöötajal võib tekkida kutsehaigus?

Viimati uuendatud: 09.07.2019


Kutsehaigus on haigus, mille on põhjustanud kutsehaiguste loetelus nimetatud töökeskkonna ohutegur või töö laad. 

Kutsehaigus võib tekkida ka kaugtöötajal, kui tema tervist on mõjutanud kaugtöökeskkonnas esinevad ohud. 

Asjaolu, et kutsehaigus ei kujunenud välja tööandja ruumides, vaid kaugtöö tegemise kohas, ei vabasta tööandjat kohustusest selgitada välja kutsehaigestumise põhjused ja asjaolud. Kui tööandjal ei võimaldata kutsehaigestumist selle väljakujunemise kohas (nt kodus) uurida, võib töötajal olla keerulisem tõestada, et kutsehaigestumine oli põhjustatud töökeskkonnast või töö laadist. 

Kui töötajal on kujunenud kutsehaigus, on tal õigus saada riigilt hüvitisi ja vajadusel nõuda tööandjalt kahju hüvitamist. 

Kaugtöö võimaldamisel tuleb tööandjal teha kõik endast olenev, et vältida töötajal kutsehaigestumise kujunemist. Tööandja saab hinnata riske, töötajat juhendada ja saata töötaja tervisekontrolli. Kui tööandja on täitnud kõik töötervishoiu ja -ohutuse kohustused, siis ei ole ta eelduslikult süüdi kutsehaiguse kujunemises. Lõpliku hinnangu sellele, kas tööandja on oma kohustusi täitnud või mitte, annab vajadusel kohus.

 

Külastusi 1427, sellel kuul 1427

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks