Avaleht / Valdkonnapõhised juhendmaterjalid / Ülikoolid ja teadustöö / Õnnetusoht

Õnnetusoht

Viimati uuendatud: 22.10.2012


Ka  teadustöö tegemise käigus võib juhtuda õnnetusi. Õnnetustel võivad olla tõsised tagajärjed, nagu haigus, pikaajaline töövõimetus ja püsiv tervisekahjustus. Õnnetusoht oleneb konkreetsest olukorrast ega pruugi esineda pidevalt. Õnnetuste ennetamiseks saab palju ära teha, hoides töökohal korda, mõeldes läbi töömeetodid ja tehnilised lahendused ning tagades asutuses hea käitumise ja juhtimise.

Selgitage välja võimalikud probleemid

Hinnates õnnetusriski töökohal tuleb mõelda läbi võimalikud ohtlikud olukorrad. Eriti keskenduge järgmistele aspektidele.

Kukkumine ja komistamine
Kukkumise ja komistamisega seotud õnnetused võivad juhtuda näiteks siis, kui põrandal on segadus või treppe kasutatakse ettevaatamatult. See juhtub sageli siis, kui kiirustatakse või kui kantakse midagi käes.

Raskuste tõstmine
Õnnetusoht võib raskuste tõstmisel tekkida näiteks siis, kui puuduvad sobivad abivahendid kaupade peale- ja mahalaadimiseks või kui neid ei kasutata.

Probleemide lahendamine

Paljude õnnetuste ärahoidmiseks piisab tavapärasest ettevaatusest. Kehtestage ruumides korra tagamist puudutavad reeglid, näiteks kes ja kuidas peab ruume korrastama ning töötage mõistliku tempoga.

Lisateave õnnetusohtude kohta

Valik materjalidest õnnetuste vältimise ja ennetamise kohta on koondatud tööelu portaali tööõnnetuse teemalehele.

Külastusi 2626, sellel kuul 2626

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks