Avaleht / Valdkonnapõhised juhendmaterjalid / Kontoritöö / Õnnetusoht

Õnnetusoht

Viimati uuendatud: 22.10.2012


Õnnetused võivad kaasa tuua tõsiseid tagajärgi ja pikaajalise töövõimetuse. Õnnetusoht oleneb konkreetsest olukorrast ega pruugi eksisteerida pidevalt. Saate õnnetuste ennetamiseks palju ära teha, hoides korda, mõeldes läbi töökorralduse ja tehnilised lahendused ning tagades ettevõttes hea käitumise ja juhtimise.

Õnnetusoht esineb, kui tõstate ja kannate kaste, pakke jms, kukute libedal põrandal või komistate maas vedelevate esemete otsa.

Teie tegevusvaldkonnas on töötajatel väga erinevat laadi tööülesanded. Sellepärast on oluline, et mõtleksite läbi, milliste riskidega erinevad töötajate rühmad võivad kokku puutuda.

Selgitage välja võimalikud probleemid

Hinnates ettevõtte õnnetusriski, mõelge läbi võimalikud ohtlikud olukorrad. Eriti keskenduge järgmistele aspektidele.

Kaupade jms tõstmine
Õnnetusoht võib raskuste tõstmisel tekkida näiteks siis, kui puuduvad sobivad abivahendid kaupade peale- ja mahalaadimiseks või kui neid ei kasutata.

Kukkumine ja komistamine
Kukkumise ja komistamisega seotud õnnetused võivad juhtuda näiteks siis, kui põrandal on segadus või kasutatakse treppe.

Muud ohud
Muid ohte võib ette tulla siis, kui sõidate tööülesandeid täites autoga või täidate tavapärasest erinevaid tööülesandeid, kasutades selleks tööriistu.

Probleemide lahendamine

Õnnetuste ärahoidmiseks piisab sageli tavapärasest ettevaatusest.

Kõige olulisem on luua ettevõttes hea ohutuskultuur – see hõlmab ruumide korrashoiuga seotud ettevaatusabinõusid ning mõistlikku töötempot.

Lisateave õnnetusohtude kohta

Valik materjalidest, mis puudutavad tööõnnetuste ennetamist, õnnetuste ärahoidmist ja hea juhtimistava sisseviimist on koondatud tööelu portaali tööõnnetuse teemalehele.

Külastusi 2575, sellel kuul 2575

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks