Menüü

Avaleht / Kasulikku / Tööbik – töökeskkonna haldusvahend Eesti ettevõtetele

Tööbik – töökeskkonna haldusvahend Eesti ettevõtetele

Tähelepanu! Seoses tehniliste muudatustega suletakse Tööbik 01.09.2021!


Sotsiaalministeeriumi tellimisel on valminud töökeskkonna teemade haldamiseks mõeldud tasuta töövahend Tööbik (www.tööbik.ee).

Tööbik:

  • aitab korrastada ettevõtte töökeskkonnaga seotud andmeid,  
  • vähendab ettevõtetes töökeskkonnaga tegelejate halduskoormust,  
  • tuletab meelde olulisi töökeskkonnaalaseid tegevusi,  
  • annab ülevaate töösuhteid ning töökeskkonda puudutavatest uudistest ning üritustest,  
  • aitab läbi viia töökeskkonna riskianalüüsi.

Kui Sul tekib Tööbikuga töötamisel küsimusi või ettepanekuid, kuidas veebikeskkonda tõhusamaks muuta, siis kirjuta e-posti aadressil info@toobik.ee. Soovi korral on võimalik Tööbiku alane konsultatsioon ettevõttes.

__thumb_-2-Toobik_tutvustus_1.png

Ministeeriumi tellimusel valminud uuringu põhjal peab 72% ettevõtetest oluliseks töökeskkonna ja -tervishoiuga tegelemist. Töökeskkonna korraldamise alusdokumendi, töökeskkonna riskianalüüsi, tegemisel peetakse peamiseks takistuseks selle aja- ja töömahukus.

Seetõttu on valminud Euroopa Liidu sotsiaalfondi „Tööelu kvaliteedi parandamine 2009-2014“ programmi toel ja Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel ettevõtetele tööohutuse ja töötervishoiu alase info haldamiseks loodud töövahend. Tegemist on Eesti ettevõtetele mõeldud tasuta veebipõhise lahendusega, kus saab silma peal hoida oma ettevõtte töökeskkonnal, erinevatel töökeskkonnaga seotud tegevustel ja viia läbi töökeskkonna riskianalüüsi.

Keskkonda saab siseneda Eesti.ee riigiportaali kaudu ning see on mõeldud kasutamiseks ettevõtte juhtidele või spetsialistidele, kelle ülesandeks on töökeskkonna riskianalüüsi läbiviimine, riskide mõju vähendamiseks tegevuskava koostamine ja selle elluviimine.

Tööbiku kasutamiseks on loodud kaks rolli: esindusõigusega isik ja kasutusõigusega isik. Esindusõigusega isikul (vaikimisi äriregistris B-kaardile kantud juhatuse liige) on võimalik andmeid lisada, muuta ja kustutada. Samuti saab esindusõiguslik isik volitada õiguseid näiteks töökeskkonnaspetsialistile. Kasutusõigusega isikuks on töötajad, kelle isik (isikukoodi alusel) on Tööbikusse sisestatud. Töötajale on Tööbik abiks, sest korrektsel täitmisel tekib töötajal ülevaade just teda puudutavatest ohuteguritest ja riskidest töökeskkonnas.

Külastusi 18827, sellel kuul 18827

Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks