Tööinspektsiooni üritused
Toimumisaeg: 9.02.2023 kell 10.00-12.00
Toimumiskoht: veebiseminar Zoomis
Keel: eesti
Lektorid: Tööinspektsiooni vanemtööinspektor Karina Bikmurzina ja tööinspektor-jurist Egon Raim
Infohommik on osalejatele tasuta. Vajalik registreerumine SIIN.
Toimumisaeg: 28.02.2023 kell 10.00-12.00
Toimumiskoht: hübriidseminar (Tartu/veeb)
Keel: eesti
Lektorid: Tööinspektsiooni tööinspektor Marina Uuselu ja töökeskkonna konsultant Rein Reisberg
Infohommik on osalejatele tasuta. Registreerumine avatakse 1. veebruaril SIIN.
Toimumisaeg: 2.03.2023 kell 10.00-12.00
Toimumiskoht: hübriidseminar (Tallinn/veeb)
Keel: vene
Lektorid: Tööinspektsiooni tööinspektor Marina Uuselu ja töökeskkonna konsultant Rein Reisberg
Infohommik on osalejatele tasuta. Registreerumine avatakse 1. veebruaril SIIN.
Toimumisaeg: 12.04.2023 kell 10.00-12.30
Toimumiskoht: veebiseminar
Keel: eesti
Lektorid: Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula ja järelevalve osakonna juhataja Silja Soon
Infohommikul keskendume ohtlike kemikaalide käitlemisele. Infohommiku esimeses pooles räägime nõuetest ohtlike kemikaalide käitlemisele ja enamlevinud puudustest. Teises pooles keskendume kantserogeenidele ja mutageenidele ning räägime millised on nende käitlemisele kehtestatud nõuded ning millised on peamised puudused nende kasutamisel.
Infohommik on osalejatele tasuta. Registreerumine avatakse 24. märtsil SIIN.
Toimumisaeg: 9.-10.05.2023
Toimumiskoht: Tartu
Keel: eesti
Lektorid: Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultandid Piret Kaljula ja Rein Reisberg ning nõustamisjurist Kalev Laul
Koolitus on osalejatele tasuta. Registreerumine avatakse 24. aprillil SIIN.
Toimumisaeg: 24.05.2023 kell 10.00-12.00
Toimumiskoht: veebiseminar
Keel: eesti
Lektor: Tööinspektsiooni nõustamisjurist Piret Korol
Infohommikul räägime töövaidluskomisjoni tööst ja sellest, kuidas tuleb esitada töövaidluskomisjoni avaldus. Sealhulgas selgitame töövaidluskomisjoni menetlust, kuidas toimub töövaidluskomisjoni istung ning töövaidluskomisjoni otsuse jõustumine.
Infohommik on osalejatele tasuta. Registreerumine avatakse 1. mail SIIN.
Meie partnerite üritused ja seminarid
Hetkel ei ole üritusi kavas.
EU-OSHA üritused
Hetkel ei ole üritusi kavas.
Toimunud ürituste materjalid
8. novembril 2022 toimus traditsiooniline Töötervishoiupäeva konverents. Seekord toimus konverents hübriidvormis Tallinna Tehnikakõrgkooli aulas (Pärnu mnt 62, Tallinn) ning veebis.
Moderaator: Mart Soonik
10.30 - 11.00 kogunemine, kohvipaus
11.00 - 11.20 Minister Peep Peterson - tervitus, ülevaade valdkonna arengutest
11.20 - 11.40 Töötervishoid, kutsehaigused – Silja Soon (Tööinspektsioon)
11.40 - 12.10 Põhiettekanne - Töötamine valuga, füsioterapeut, Martin Argus
12.10 - 12.30 Kroonilised haigused – kuidas tööandja saab töötajat toetada – Prisma Peremarket, Aili Põllu
12.30 - 13.10 Sirutuspaus, kohv
13.10 - 13.30 Kuidas Töötukassa tööandjat toetab? - Kristi Uusmaa
13.30 - 13.50 Tervise Arengu Instituut – TET võrgustik – Katrin Kärner-Rebane
13.50 - 14.10 Millest saavad probleemid alguse – dr. Toomas Põld, töötervishoiuarst, Qvalitas Arstikeskus AS peaarst
14.10 - 14.40 Vestlusring - Kuidas tööandja saab motiveerida töötajat enda heaolule suuremat tähelepanu pöörama. Vestlusringis osalevad Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektor, Seili Suder, Sotsiaalministeerium, töökeskkonna üksuse juht, dr. Toomas Põld, töötervishoiuarst, Qvalitas Arstikeskus AS peaarst
14.40 - 15.30 Hea Töökeskkonna auhinna üleandmine - Meeli Miidla-Vanatalu (Tööinspektsiooni peadirektor)
15.30-15.40 Päeva kokkuvõte (kokkuvõtvad jutupunktid ja meeldetuletus tagasiside andmise kohta).
15.40 lõuna
Seekordsete seminaride pealkiri on „Kaugtöö kõverused“ – olgu nendeks siis regulatiivsed või füüsilised. Räägime regulatsioonist, töökeskkonna loomisest kodukontoris ning saame osa praktilistest näidetest.
- Kaugtöö regulatsioonist, Ene Olle, Tööinspektsiooni nõustamisjurist
- Kaugtöö korraldusest TTO valguses, Piret Kaljula, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant
- Praktilised näited kaugtööst, Ave Laas, Targa Töö ühing
Lektoriteks on Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultandid Piret Kaljula ning Rein Reisberg ja Tööelu infosüsteemi projektijuht Madleen Mäe.
Lektoriteks on Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu, töökeskkonna konsultant Rein Reisberg ja Tööelu infosüsteemi projektijuht Madleen Mäe.
Lektoriks on töökeskkonna konsultant Rein Reisberg
-
Kuulmiskaitse olulisus ning võimalused (7.12.2022 eesti keeles). Infohommikul räägime kuulmiskahjustuse tekkimisest, müraväsimusest, kuulmislanguse tunnustest ning selle mõjust nii töövõimekusele kui ka üldiselt tervisele. Samuti räägime erinevatest kuulmiskaitsevahenditest (eelistest/puudustest) ning anname soovitusi kuulmiskaitsevahendite kasutamiseks. Tutvustame ka valdkonnaga seonduvaid õigusakte. Infohommiku viivad läbi audioloog (MSc) Maris Kruusmaa ja Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg.
-
Kahjuhüvitamine (6.10.2022 eesti keeles). Infohommiku teemadeks on varaline vastutus ja kahju hüvitamine. Infohommikul räägime töötaja ja tööandja õigustest ja kohustustest varalise vastutuse kokkuleppe sõlmimisel. Sealhulgas räägime töötaja süülisest vastutusest ja kahju hüvitamise erisusest. Esineb Tööinspektsiooni nõustamisjurist Margit Mander.
-
Töölepingu sõlmimine: 1. augustist jõustuvad muudatused (14.06.2022 vene keeles) ja (15.06.2022 eesti keeles). Infohommikul räägime töötaja teavitamisest töötingimustest töölepingu sõlmimisel. Sealhulgas räägime 01.08.2022. aasta planeeritud seadusemuudatusest. Seadusemuudatusega laiendatakse andmete hulka, millest ja mille muutumisest peab tööandja töötajat tööle asumisel kirjalikult teavitama. Esinevad Tööinspektsiooni nõustamisjurist Jaana Vaus Madureira Silva ja töökeskkonna konsultant Rein Reisberg.
-
Alaealiste töötamine (10.05.2022 eesti keeles) ja (12.05.2022 vene keeles). Teemaks on põhilised nõuded alaealise töötajaga töölepingu sõlmimisel (sh 2022. a planeeritud seadusemuudatusest) ning töö- ja puhkeaja nõuded, samuti töötervishoiu ja tööohutuse korraldamise erisused. Esinevad Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev, töökeskkonna konsultant Piret Kaljula ja töökeskkonna konsultant Rein Reisberg.
-
Ehitus (6.04.2022 eesti keeles) ja (7.04.2022 vene keeles). Teemaks on nii töötervishoiu ja tööohutuse korralduslikud aspektid kui ka konkreetsemaid nõudeid ohtlikel töödel ning ohtude ennetamise võimalusi. Esineb Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg.
-
Perepuhkused. Teemaks on 1. aprillist 2022. kehtima hakkavad vanemahüvitiste ja lapsepuhkuste korra muudatused, täpsemalt puhkuse liigid, puhkuse taotlemine ning hüvitamine. Infohommiku viivad läbi Tööinspektsiooni nõustamisjurist Ene Olle ja Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna arendusnõunik Pirjo Künnapuu.
-
Juhendamine ja väljaõpe. 17.11.2021. Teemaks on juhendamisele, väljaõppele ja nende registreerimisele kehtestatud nõuded ning peamised rikkumised. Esineb Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula.
- "Töösuhete lõpetamine". 20.10.2021. Teemaks on töösuhete ülesütlemise põhimõtted ja enim levinud vead. Esineb Tööinspektsiooni nõustamisjurist Jaana Vaus Madureira Silva
- "Tööaja lühendamisest", 26.10.2021. Kuidas pidada töö- ja puhkeaja arvestust tööpäeva lühendamise korral ning tõime välja olulised erisused, mida silmas pidada. Esineb Tööinspektsiooni nõustamisjurist Ene Olle.
16. novembril 2021 toimus traditsiooniks saanud XXIII Töötervishoiupäev. Juba teist aastat järjest keskenduti luu- ja lihaskonna teemadele, seoses Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Ameti (EU-OSHA) kampaania "Tervislikud töökohad vähendavad koormust" läbiviimisega. Sel aastal rääkisime teemadel nagu silmade, nutiseadmete ja kodukontori ergonoomika, vaimne tervis ning õpime teiste vigadest ja kogemustest.
Kogu Töötervishoiupäev on järelvaadatav.
Päevakava ja ettekanded:
- Töötervishoiupäeva avamine, Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu
- „Õppigem teiste vigadest“, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula
- „Nutiseadmete ergonoomika“, MSc, Eur.Erg. Euroopa ergonoom, Ergoway OÜ asutaja Triinu Sirge
- "Hübriidtöö on tulnud, et jääda. Kuidas hoida kodukontoris tervist?", Medihub OÜ füsioterapeudid Liina Pääbo ja Pjotr Voronõi
- „Silmaade ergonoomika töökohal“, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli optometristi õppekava juht, õppejõud-lektor Vootele Tamme
- „Töökeskkonna riskianalüüs (raskuste teisaldamine, korduvliigutused, sundasendid) uue tehnoloogia rakendamisel“, NPM Silmet OÜ töö- ja keskkonnaohutuse direktor Mari-Liis Štrik-Ott
- „Vaimse tervise tegevuskava töökohal“, Peaasi.ee eksperdid Anna-Kaisa Oidermaa ja Sandra Liiv
- „Hea töökeskkond 2021“ tunnustuse pälvisid ABB ja Elcogen.
Päeva moderaator oli Eero Raun
26. mai 2021
Vaimse tervise hoidmine ning inimeste toetamine on koroonakriisiga toimetulemisel saanud keskseks teemaks. Piirangud on muutunud rusuvaks, uutes tingimustes pidid paljud suunduma kodukontoritesse, kus lisaks tööülesannetele tuli ja tuleb toime tulla lisaks tööülesannete täitmisele ka distantsõppel laste toetamise ning kõige muu kaasuvaga. Saatjaks ebakindlus tuleviku ees, hirm nakatumise ees, lootus saada vaktsiini. Samas polnud paljudel kodukontori võimalust ning pidid ka kõige ägedama viirusleviku ajal tööl käima. Kuidas selles olukorras Eesti ettevõtted on toime tulnud ja oma töötajaid toetanud? Viiruskriis pole ju sugugi läbi, ent meil on juba tekkinud kogemusi, mida jagada ning millest õppust võtta. Neil teemadel arutlevad konverentsil ettevõtete, töötajate ning tööandjate esindajad ning tööpsühholoogid.
Kava:
- SIGNE RIISALO, sotsiaalkaitse ministri tervituskõne: „Kriisi ei tohi raisku lasta“
- MARE TEICHMANN, psühholoogiaprofessor: „Lahendamist vajavad probleemid ja näpunäiteid takistuste ületamiseks“
- MARET MARIPUU, Tööinspektsiooni peadirektor: „Tööinspektsiooni kogemused: probleemidest lahendusteni“
- ELINA MEIDLA, Häirekeskuse personaliosakonna juhataja: „Töötajate vaimse tervise hoidmine organisatsioonis“
- MARJU PEÄRNBERG, ABB AS töötervishoiuspetsialist: „Suurettevõtte praktiline kogemus vaimse tervise säilitamisel töökohal“
- HELINA HAPONEN, IPF Digital AS personalijuht: „IPF Digitali vaimse tervise edendamise kogemuslugu“
- Paneeldiskussioon teemal „Kaugtöö ja vaimse tervise toetamine“
- MEELI MIIDLA-VANATALU, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
- PIA PEDANIK, Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liidu esinaine, Meeletervis OÜ tegevjuht
- PEEP PETERSON, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees
- PIRET POTISEPP, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda teenuste direktor
- Konverentsi moderaator: NEEME RAUD
Üritust korraldab Tööinspektsioon koostöös Eesti Personalijuhtimise ühinguga PARE.