Kontaktasutused Eestis
- Eestis on töötajate kontaktasutuseks Tööinspektsioon.
- Tööinspektsiooni nõustamisteenus on tasuta.
- Välismaalasi nõustab migratsiooniküsimustes tasuta ka Politsei- ja Piirivalveamet.

Tööinspektsioon
Eestis on töötajate kontaktasutuseks Tööinspektsioon.
Mäealuse 2/3, 12618 Tallinn
Tel: +372 640 6000
E-posti aadress: [email protected]
Veebileht: https://www.ti.ee/et
Eestis on töötajate kontaktasutuseks Tööinspektsioon. Tööinspektsioon on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, mis teostab riiklikku järelevalvet ning kohaldab riiklikku sundi seaduses ettenähtud alustel ja ulatuses. Tööinspektsiooni põhiülesanneteks on töökeskkonnapoliitika elluviimine, riiklik järelevalve töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid sätestavate õigusaktide nõuete töökeskkonnas täitmise üle, üldsuse, töötajate ja tööandjate teavitamine töökeskkonna ohtudest ning töövaidluste lahendamine kohtueelses töövaidlusorganis.
Tööinspektsioon teostab riiklikku järelevalvet lähetatud töötajate töötingimuste üle Eestis ja vastab põhjendatud infopäringutele seaduste, muude õigusaktide ja laiendatud kollektiivlepingute kohta, mida kohaldatakse lähetatud töötajale. Lisaks korraldab Tööinspektsioon infovahetust teiste liikmesriikidega.
Tööinspektsioon osutab nii töötajatele kui tööandjatele tasuta nõustamisteenust. Kui Teil tekib Eestisse lähetatud töötajate registreerimise või Eestisse lähetatud töötajate töötingimuste osas küsimusi, on Teil võimalik võtta ühendust Tööinspektsiooni nõustamisjuristi või töökeskkonna konsultandiga. Nõustamisjurist vastab töösuhteid puudutavatele küsimustele, töökeskkonna konsultant töökeskkonna ohutust ja töötervishoidu puudutavatele küsimustele.
Tööinspektsioon osutab nõustamisteenust telefoni (+372 640 6000) ja e-kirja ([email protected]) teel. Tööinspektsiooni nõustamisteenus on tasuta.
Teised kontaktasutused
Lisaks Tööinspektsioonile tegelevad lähetatud töötajate küsimustega vastavalt oma pädevusele teised riigiasutused:
- sotsiaalkindlustusega Sotsiaalkindlustusamet;
- ravikindlustusega Eesti Tervisekassa;
- maksuküsimustega tegeleb Maksu- ja Tolliamet;
- migratsiooniküsimustega tegeleb Politsei- ja Piirivalveamet, kliendiinfo telefonil 612 3000, migratsiooninõustajad 612 3500.
Töö- ja elamistingimuste kohta välismaal saab tarvilikku infot töövahenduse võrgustikult EURES (European Employment Services). Täpsem info EURESi kodulehtedel http://europa.eu/eures ja www.eures.ee.
Lisaks tegelevad nõustamisega järgnevad asutused:
- Integratsiooni Sihtasutus – nõustamine, lõimumisalane teave ning keeleline ja kultuuriline kümblus. Vaata lähemalt ka nõuandeveebi;
- Eesti Pagulasabi – rahvusvahelise kaitse saajatele toetavad teenused;
- Haridus- ja Noorteamet – keeleõppija, kodakondsuse eksamiks õppija ja haridustöötaja nõustamine;
- Eesti Töötukassa – nõustamine töötule ja töötavale inimesele, psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine;
- Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik – sõltumatu ja erapooletu ametiisik, kes nõustab ja abistab kõiki, kes tunnevad, et neid on diskrimineeritud;
- Andmekaitse Inspektsioon – sõltumatu järelevalveasutus, mis kaitseb isikuandmeid ja tagab avaliku teabe kättesaadavuse.
Välisriikide saatkondade kontaktid leiate SIIT.
Teiste riikide lähetatud töötajate kontaktasutused leiate SIIT.