Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Liigu edasi põhisisu juurde

Kuula, loe, vaata teiste kogemusi

Viimati uuendatud: 12.01.2022
  • Lood erinevates meediumites, mida saad lugeda, kuulata või vaadata.
  • Töötajate ja tööandjate isiklikud lood seotult vaimse tervise teemadega.
  • Ekspertide kommentaarid ja nõuanded, et vaimse tervise muredega toime tulla.

Tööandjate ja töötajate kogemuslugude kogumik

Eesti Tööandjate Keskliidu kokkupandud tööandjate ja töötajate kogemuslugude kogumikust leiab inspireerivaid lugusid ja praktilisi näpunäiteid. Sõna saavad nii vähenenud töövõimega inimesed, kui ka neid kaasavad tööandjad. Füüsilise puude kõrval on juttu ka vaimse tervise teemadel ning fookus on ennetusel. Kogumik on valminud Euroopa Sotsiaalfondi toel hanke „Tööandjate võrgustikutöö korraldamine aastatel 2017–2021 vähenenud töövõimega inimeste palkamise teemal“ raames 2021. aasta novembris.

Loe siit.

 

Kogemuslood

Mõnikord aitab nii iseenda vaimse tervise mure kui lähedase raskuste mõistmisega
paremini toime tulla kellegi teise kogemusega tutvumine. Siit leiad valiku lugusid
vaimse tervise raskustega toimetulekust.

Kuula siit.

 

Vitamiiniminutid

Luba endale mõned minutid vaimse tervise turgutamiseks. Spetsialistid jagavad praktilisi nippe oma vaimse tervise hoidmiseks ehk vaimse tervise vitamiinide ammutamiseks.

Liigu vitamiinide lehele >>

Pearaadio

Vaimse tervise taskuhäälingus räägitakse vaimsest tervisest ja selle hoidmisest. Räägime lihtsalt ja ausalt erinevatest vaimse tervisega seotud muredest ja väljakutsetest ning sellest, kuidas toetada iseennast ja oma lähedasi vaimse tervise murede korral. Mis on vaimse tervise esmaabi ja mida saab igaüks meist oma vaimse tervise toetamiseks teha? Kuula saateid depressioonist, ärevushäiretest, liigsest stressist ja läbipõlemisest, sõltuvustest, söömishäiretest ja paljust muust.

Kuula >>

Peaasi.ee Facebook Live’d

Siit leiad 40 FB-live salvestust, milles vaimse tervise spetsialistid vastavad Covid-19 kriisi ajal tekkinud tavalistele, kuid samas põletavatele küsimustele. Kuidas ennast toetada, kuidas toetada teisi, kuidas otsida abi?

Vaata >>

 

 

Vaimse tervise elektrooniline esmaabikapp on valminud Sotsiaalministeeriumi, Eesti Tööandjate Keskliidu, MTÜ Peaasjad, Tervise Arengu Instituudi, Tööinspektsiooni, Töötukassa ja MTÜ Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE koostöös. Esmaabikapi loomist ja teavitustegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata ka teisi Vaimse tervise esmaabikapi teemalehtesid: