Avaleht / Uudised / Arhiiv

Tööminutid: töölepingute üleminek

08.12.2015


7. detsembri Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja tööushete järelevalve ja tööõiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu töölepingute üleminekust.

Tavaliselt toob ettevõtte tegevuse lõppemine kaasa ka töölepingute ülesütlemise, kuid leidub olukordi, kui see ei ole seaduspärane ja põhjendatud, sest tegelikult leiab aset ettevõtte üleminek.

Eestis on üsna tavaline olukord, et ühe aasta jooksul tegutseb samades ruumides näiteks mitu söögikohta, mida haldavad erinevad äriühingud ja kus on iga kord ka uued töötajad. Tegelikkuses on aga töötajatel paljudel juhtudel õigus nõuda töösuhte jätkamist uuelt äriühingult. Võimaluse selleks annab ettevõtte ülemineku regulatsioon.

Töölepingute üleminekut reguleerib töölepingu seaduse § 112, mille kohaselt lähevad töölepingud muutumatul kujul üle ettevõtte omandajale vastavalt võlaõigusseadusele, kui ettevõte jätkab sama või sarnast majandustegevust.

Ettevõtte üleminek võib toimuda mis tahes õiguslikul alusel (juriidiliste isikute ühinemine, jagunemine, ümberkujundamine, müügileping, rendileping jne), mille raames lähevad üleandjalt omandajale üle ettevõtte majandamisega seotud ja selle majandamist teenivad asjad, õigused ja kohustused, muu hulgas ka ettevõttega seotud lepingud ning ettevõte jätkab sama või sarnast majandustegevust.

Ettevõtte üleminekul peavad muutumatul kujul üle minema seega ka töölepingud, kollektiivlepingud ja muud töösuhetest tulenevad õigused ja kohustused. Ettevõtte üleminekul on ettevõtte üleandjal ja omandajal keelatud tööleping üles öelda ettevõtte ülemineku tõttu, kuid see on võimalik muudel töölepingu seaduses ettenähtud alustel, näiteks koondamise tõttu.

Kuidas aga kahtluse korral töölepingute üleminekut kontrollida ning millal on võimalik koondamise tõttu töölepingute üleminek saab teada Tööminutite saatest.

Allikas: Kuku raadio 

Foto: SXC/Gabriella Fabri

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töölepingute üleminekust.  

 

Tagasi
Tööminutid: töölepingute üleminek
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks