Avaleht / Uudised

Pagulaste kaasamine töökohal: juhend tööandjatele

13.11.2017


Kuidas saaksid tööandjad pagulaste jaoks sisukaid töö tegemise võimalusi luua? ENAR'i (Euroopa Rassismivastane Võrgustik) uusim Equal@work juhendmaterjal käsitleb pagulaste kaasamist ettevõtetesse ning pakub tööandjatele selles protsessis tuge.

Tööandjad saavad töötamise võimalusi pakkudes integratsiooni soodustada. Pakkudes reaalseid, õiglaseid ning kvaliteetseid töötamise võimalusi tõusevad inimeste püüdlused ning nad arenevad; samuti propageerib töö tegemise võimaluse pakkumine majanduslikku sõltumatust ja vabadust - ning kõik see on laiemasse ühiskonda sulandumise eelduseks.

Käesolev infomaterjal pakub tööandjatele praktilisi juhtnööre selle kohta, kuidas pagulastele töökohta pakkudes oma töökohta ümber kujundada. Esmalt uurime, millised on hetkel erinevat laadi ettevõtete (eraettevõtted, riigiteenistused, kodanikuühendused, ametiühingud) jaoks need takistused, mis raskendavad pagulastele töötamise võimaluste pakkumist. Need takistused tulenevad nii laiemast pagulaste kaasamise temaatikast, kuid eksisteerib ka otseselt ettevõtte endaga seotud probleeme.

Lahenduste lõik tutvustab seejärel mõningaid praktilisi nippe, mille abil erinevad ettevõtted on sellistest takistustest jagu saanud. Muuta on olnud vaja nii seadusi kui määruseid, tagada töötajatele heaolu ja nende õiguste kaitse, ning samuti teavitada laiemat ühiskonda, et pagulasi soojemalt  vastu võetaks.

Loodame, et juhend julgustab teid astuma esimesi samme teel ettevõtteni, mis oleks avatud ka pagulastele.

Allikas: enar-eu.org

 

Tagasi
Pagulaste kaasamine töökohal: juhend tööandjatele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks