Avaleht / Uudised

Tööminutid: töölepingu ülesütlemise vorminõuded

16.06.2015


15.juuni Tööminutites rääkis Meeli Miidla-Vanatalu töölepingu ülesütlemise vorminõuetest.

Vahel arvatakse, et kui tööleping on sõlmitud suuliselt, siis võib selle ka suuliselt ära lõpetada. Päris nii see aga ei ole.

Töölepingu seadus lubab suulise töölepingu sõlmida ainult sel juhul, kui on algusest peale teada, et töö tegemine kestab kuni kaks nädalat. Ehk see on võimalik näiteks hooajatööde tegemisel, asendaja tööle võtmisel või mõne projektitöö tegemisel.

Kui töötaja ongi töötanud pikemat aega suulise kokkuleppe alusel, siis tööandja juurest äraminekuks peab ta ikkagi esitama vähemalt kirjalikku taasesitamist võimaldava teate. Ehk piisab e-kirjast, millega töötaja annab teada, mis kuupäevast ja mis põhjusel või millisel õiguslikul alusel ta töölepingu üles ütleb.

Kui töötaja piirdub vaid telefonikõnega või üle laua ütlemisega, siis tööleping seaduse järgi ei lõpe ning kui töötaja pärast seda enam tööle ei tule, saab tööandja töölepingu ise hoopist töötaja töölt puudumise tõttu üles öelda. Sellele järgneb aga sageli töövaidlus.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu teemalehti:

töölepingu lõppemine

Foto: SXC/Marcel Hol

Tagasi
Tööminutid: töölepingu ülesütlemise vorminõuded
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks