Avaleht / Uudised

Tööminutid: kuumaga töötamine

09.06.2015


Selle nädala Tööminutites rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu kuumaga töötamise teemadel ja tööandja võimalustest töötajate töökeskkonna parandamiseks.

Suvel põhjustab kõrge õhutemperatuur sageli raskusi nii töötajatele kui ka tööandjatele. Eriti raske on töötajatel, kes töötavad õues, ja neil, keda ei mõjuta mitte ainult tööruumi soojus, vaid ka tootmisprotsessist tekkiv soojus.

Töötervishoiu ja tööohutuse seadus ütleb, et töökoha sisekliima (see tähendab õhutemperatuur ja -niiskus ning õhu liikumise kiirus) peab olema tööülesande täitmiseks sobiv ning töökohas peab olema värske õhk.

Kuumuse leevendamiseks on mitmesuguseid nippe. Siseruumide puhul on parimaks lahenduseks ventilatsioonisüsteemi ehitamine ja konditsioneeride paigaldamine. Üheks lahenduseks on akendest tuleva päikesekiirguse kaitseks akende katmine kiirgust peegeldavate ruloodega. Kontorisse on võimalik muretseda ventilaatoreid. Samas ei tohi unustada, et ventilaator tekitab tuuletõmmet.

Tööandja peab tagama töökohas ka piisava joogivee, soovitatavalt rohke mineraalainete sisaldusega.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Petria Follet


 

 

 

Tagasi
Tööminutid: kuumaga töötamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks