Avaleht / Uudised

Tööminutid: tööandja tähelepanu noorele töötajale

26.05.2015


25.mai Tööminutites jätkas Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu noorte töötamise teemadel. Keskendudes seekord tööandja kohustustele seoses noortega.

Tihti on tööandja erilised lootused seotud just noore tööleasujaga, kellelt loodetakse pikaajalist tegutsemist oma ettevõtte heaks. Kuid just noore tööleasumisel peab tööandja pöörama eriti suurt tähelepanu töötervishoiule ja tööohutusele ning pühendama noortele enam aega kui juba vanematele töötajatele, kuigi neidki ei saa tähelepanuta jätta.

Põhjus iseenesest tuleneb statistikast. Tööõnnetusi juhtub teistest sagedamini just noortega. Euroopa statistika kohaselt on 18–24aastaste puhul tööõnnetuste risk 50 protsenti kõrgem kui teistes vanusekategooriates.

Tööandjal lasub suur vastutus, seega tuleb hoolega kaaluda, millist tööd noorele ja vähese töökogemusega inimesele pakkuda saab. Enamik noori on entusiastlikud ja annavad oma parima, et töö saaks hästi tehtud.

Allikas: Kuku raadio

Tutvu ka noorte ja alaealiste töötamist puudutava teemalehega Tööelu portaalis.

Tagasi
Tööminutid: tööandja tähelepanu noorele töötajale
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks