Avaleht / Uudised

Nädala küsimus: kas haiguslehel olles lükkub töölepingu lõppemine edasi?

18.05.2015


Igal nädalal ilmuv küsimus ja vastus peegeldab tööelus ettetulevaid töösuhetealaseid probleeme. Küsimuste sünnile on kaasa aidanud inimesed, kes on Tööinspektsiooni poole oma murega pöördunud. Igale küsimusele on vastuse koostanud Tööinspektsiooni spetsialist.

Lugeja küsib: Esitasin tööandjale lahkumisavalduse ja teavitasin teda töölepingu lõppemisest ette 30 päeva nagu seadus ette näeb. Kahe nädala pärast jäin haigeks ning olen haiguslehel tõenäoliselt pikemat aega. Kas nüüd lükkub mu töölepingu lõppemine edasi ja tööandjal on õigus nõuda, et ma pärast haiguslehe lõppemist töötaksin veel kaks nädalat?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ingrid Iter: Vastavalt töölepingu seaduse § 98 lõikele 1 peab töötaja tööandjale korralisest ülesütlemisest tõepoolest ette teatama vähemalt 30 kalendripäeva. Etteteatamistähtaeg hakkab kulgema avalduse kättesaamisele järgnevast päevast. Seadus ei sätesta, et tähtaja kulgemine töötaja haigulehel viibimise ajaks peatuks. Samuti ei peatu tähtaja kulgemine teistel juhtudel kui töötajal on õigus keelduda töö tegemisest (nt puhkuse kasutamise ajaks). 

Seega Teie töölepingu lõppemine edasi ei lükku, vaid see lõppeb ikka ülesütlemisavalduses toodud kuupäeval. Ka juhul kui Te töölepingu viimasel päeval olete veel töövõimetu, ei takista see töölepingu lõppemist ning tööandjal ei ole õigus nõuda, et Te pärast tervenemist veel kaks nädalat töötaksite.

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehti:

Foto: SXC/Krzysztof Szkurlatowski

Tagasi
Nädala küsimus: kas haiguslehel olles lükkub töölepingu lõppemine edasi?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks