Avaleht / Uudised

Tööminutid: tööajaga seotud kokkulepped

28.04.2015


27. aprilli Tööminutites rääkis Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu tööajaga seotud kokkulepetest tööandja ja töötaja vahel.

Töölepingu seadus eeldab, et tööandja ja töötaja lepivad täpselt kokku, mitu tundi töötaja päevas või nädalas töötab. See põhimõte tähendab, et töötaja peab tööle asudes teadma, milliste tööpäevadega ta tööd tegema hakkab ning kuidas tööandja ettevõttes üldse tööaega korraldab.

Töölepingu alusel saab tööd teha täis- või osalise tööajaga. Seadus eeldab, et töötaja töötab 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul ja 8 tundi päevas, kuid tööandja võib kehtestada ka lühema täistööaja. Näiteks võib ettevõte otsustada, et tal on 30 tunnine täistööaeg.

Igal juhul peab töölepingus kajastuma töötundide arv päevas ja/või seitsmepäevases ajavahemikus. Kusjuures see seitsmepäevane ajavahemik ei pruugi alati olla esmaspäevast reedeni.

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte puhkeajast.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: tööajaga seotud kokkulepped
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks