Avaleht / Uudised

28. aprill – tööohutuse ja töötervishoiu võtmekuupäev

27.04.2015


Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) korraldatud ülemaailmse tööohutuse ja töötervishoiu päeva teema on „Ühinege tööohutuse ja töötervishoiu alase ennetuskultuuri loomisega”.

Riiklik tööohutuse ja töötervishoiu kultuur edendab õigust ohutule ja tervislikule töökeskkonnale igal tasandil, kus valitsused, tööandjad ja töötajad aitavad aktiivselt tagada ohutut ja tervislikku töökeskkonda, kasutades määratletud õiguste, vastutuse ja kohustuste süsteemi, ning suurim prioriteet on ennetuspõhimõte, nagu on sätestanud ILO.

Tööohutuse ja töötervishoiu alase ennetuskultuuri arendamise põhiväärtused on sotsiaalne osalemine, õigus, usaldus, jätkusuutlikkus, osalus, vastupidavus, paindlikkus, areng ja kasv, nagu seda kirjeldatakse EU-OSHA OSHwiki artiklis „Tööohutuse ja töötervishoiu kultuuri rajamise suunas”.

Rahvusvahelise Ametiühingute Keskliidu (ITUC) 28. aprillil korraldatud rahvusvahelise töötajate mälestuspäeva teema on „Töökohal ohtlike ainetega kokkupuute kaotamine”. Keskliidu asutuse sõnul võimaldab teema rõhutada kemikaalidega seotud ohte, asbesti ja Ebola viirust ning muud potentsiaalselt ohtlikku bioloogilist kokkupuudet. OSHwiki artikkel ohtlike ainete kohta tutvustab, kuidas tagada kõikide kaitse töökohal.

Aidake luua tööohutuse ja töötervishoiu alast ennetuskultuuri, külastades ILO veebilehte ja laadides alla nende põhimaterjalid

Lisateave rahvusvahelise töötajate mälestuspäeva kohta.

Alliks: Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur

 

Tagasi
28. aprill – tööohutuse ja töötervishoiu võtmekuupäev
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks