Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökeskkonna riskianalüüs

14.04.2015


Käesoleva nädala tööminutite saates rääkis Meeli Miidla-Vanatalu töökeskkonna riskianalüüsist.

Hommikul tööle minnes ei arva ju keegi, et temaga võiks tööd tehes midagi juhtuda. Ometi juhtub iga päev just töökeskkonnas suuremaid ja väiksemaid õnnetusi, mida oleks võimalik ennetada, kui vaid tahta ja osata hinnata töökeskkonnas esinevaid ohtusid.

Märtsi lõpus tutvustas Tööinspektsioon 2014.aasta töökeskkonna ülevaadet. Eelmisel aastal toimus üle 4600 registreeritud tööõnnetuse, 900 neist olid rasked, kuid tegelikult oli tööd tehes viga saanud inimeste arv veelgi suurem.

Tööinspektsiooni järelevalve tulemustest nähtub, et igas kolmandas külastatud ettevõttes puudus riskianalüüs või oli see koostatud ebakorrektselt, kõiki ohutegureid hindamata.

Töökeskkonna riskianalüüs on tegevus, millega tööandja selgitab välja, hindab ja kontrollib töökeskkonna ohutegureid, mis võivad töötajaid töökohal ohustada.

Üldiseks põhimõtteks peaks olema, et töötajate tervist ohustavad tegurid avastatakse enne, kui nende toime realiseerub, sest ohutegurite mõjutamine on edukas vaid siis, kui oleme nende olemasolust ja tekkepõhjustest teadlikud.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Rose Ann

Kuula värsket Tööminutite saadet.

Tutvu ka Tööelu portaali riskianalüüsi puudutava teemalehega.

 

 

Tagasi
Tööminutid: töökeskkonna riskianalüüs
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks