Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökeskkonnanõukogu tegevus

24.03.2015


Selle nädala Tööminutite saates rääkis Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja õiguse alal, töökeskkonnanõukogu tegevusest.

Töökeskkonnanõukogu on tööandja ja töötajate esindajate koostöökogu. Nõukogu tegevuse eesmärgiks on ettevõttes töötervishoiu ja tööohutusega seotud küsimuste lahendamine.

Töökeskkonnanõukogu moodustamise kohustus on ettevõtetes, kus töötab vähemalt 50 inimest. Sõltuvalt ettevõtte ohuteguritest ning ettevõttes aset leidnud tööõnnetuste ja kutsehaigusjuhtude arvust on Tööinspektsioonil õigus nõuda töökeskkonnanõukogu moodustamist ka väiksemates ettevõttes.

Nõukogusse kuulub võrdselt nii tööandja kui töötajate esindajaid ning liikmeid peab olema vähemalt neli – kaks tööandja ja kaks töötajate poolt valitud esindajat. Töökeskkonnanõukogu liikmete volitused kehtivad neli aastat.

Vastused, millal töökeskkonnanõukogu peab olema valitud ja määratud ning millega see koostöökogu sisuliselt tegelema peab, saab, kui kuulata sel esmaspäeval eetris olnud Tööminutite saadet.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Sarah Dawn Nichols

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töökeskkonnanõukogust.

Tagasi
Tööminutid: töökeskkonnanõukogu tegevus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks