Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökeskkonnavolinik

17.03.2015


16.märtsi Tööminutite saates rääkis Meeli Miidla-Vanatalu Tööinspektsioonist töökeskkonnavoliniku valimisest ja tema õigustest ning kohustustest töökeskkonnaga tegelemisel.

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse kohaselt saavad töötajad heaseista oma töökeskkonna eest üldreeglina töökeskkonnavoliniku vahendusel. Töökeskkonnavolinik on töötajate valitud esindaja töötervishoiu ja tööohutuse küsimustes ning tema volitused kehtivad kuni neli aastat.

Tema vahendusel toimub tööandja suhtlemine töötajatega just töökeskkonnaga seotud küsimustes, kuid kahtlemata võib tema poole pöörduda ka muudel töösuhetega seotud teemadel.

Voliniku peamiseks ülesandeks on jälgida töökeskkonna olukorda töötajate seisukohast lähtudes ning olla tööandjale koostööpartneriks töökeskkonna parandamisel, näiteks koondades töötajate ettepanekuid ning rääkides kindlasti kaasa töötaja tööks vajalike isikukaitsevahendite valimisel.

Vastused, kuidas valida töökeskkonnavolinikku ja milline on tema tegevuse eesmärk ettevõttes saab, kui kuulata sel esmaspäeval eetris olnud Tööminutite saadet.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Gary Mcinnes

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte töökeskkonnavoliniku kohta.

 

Tagasi
Tööminutid: töökeskkonnavolinik
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks