Avaleht / Uudised

Mürgistusinfoliinile 16662 saab nüüdsest helistada ööpäevaringselt

04.12.2012Alates detsembrist on Terviseameti mürgistuste infotelefonile 16662 võimalik helistada ööpäevaringselt ja seda kõikidel nädalapäevadel.

2008. aasta oktoobris tööle hakanud mürgistusinfoliin 16662 avati esialgu kõnedeks vaid tööpäevadel igal päeval kaheksaks tunniks. Kõnedele vastamise aega on ajajooksul vastavalt võimalustele pidevalt pikendatud ning nüüdsest peaks see vastama kõikide helistajate vajadustele.

„Enamus infoliini 16662 kõnedest puudutavad laste ja noorukite mürgistusjuhtumeid,"  ütles Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder. "Valdavalt on tegemist kuni 3-aastaste lastega toimunud õnnetustega," lisas Oder.

Helistajate arv on nelja tegutsemisaasta jooksul pidevalt kasvanud. Peamisteks pöördumiste põhjusteks on 2012.aastal olnud erinevad kemikaalid ja ravimid,  hooajaliselt ka seened, taimed või marjad ning erinevad loomade- ja taimehaiguste tõrjevahendid. Enamasti leiavad mürgistusõnnetused aset inimeste kodudes.  

Tavakodanike kõrval kasutavad infoliini 16662 poolt jagatavat teavet  ka tervishoiutöötajad erakorralise meditsiini osakondadest, perearstikeskustest, kiirabist ja häirekeskusest.

Mürgistusteabekeskuse eesmärgiks on haigestumiste, tervisekahjustuste ja suremuse vähendamine ägedate mürgistusjuhtumite tõttu. Lisaks telefoninõustamisele viiakse keskuse töötajate poolt läbi ka erinevaid koolitusi. Tervishoiutöötajate koolitused puudutavad erinevate mürgistusjuhtumite ravitaktikat, elanikkonnale tutvustatakse erinevate mürkide olemust, mürgistusjuhtumite ennetustegevust ja mürgistusjuhtudega seotud esmaabi.

Infotelefonile 16662 võib helistada kõikide ägedaid mürgistusi puudutavate küsimuste korral, helistamine on anonüümne ning kõnedele kehtivad tavatariifid.  

Vaata lisaks: www.16662.ee

Allikas: Terviseamet 

Tagasi
Mürgistusinfoliinile 16662 saab nüüdsest helistada ööpäevaringselt
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks