Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötaja tervisetõendid

03.03.2015


Selle nädala Tööminutite saates võttis Tööinspektsiooni asedirektor töösuhete järelevalve ja tööõiguse alal Meel Miidla-Vanatalu vaatluse alla tervisetõenditega seonduva temaatika.

Töötaja tervise vastu ei sobi tööandjal üldreeglina huvi tunda, sest tegemist on delikaatsete isikuandmetega ning selleks puudub tööandja õigustatud huvi. Siiski paneb seadus tööandjale mõnel juhul suisa kohustuse teada oma töötaja terviseseisundit ja saada arstilt kinnitus, et töötaja sobib konkreetset tööd tegema.

Sageli ajavad tööandjad ja töötajad segamini töötervishoiu ja tööohutuse seaduse alusel toimuva tervisekontrolli, kuhu tuleb saata töötajad, kelle tervist võib tööprotsessi käigus mõjutada töökeskkonna ohutegur või töö laad, ning nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse alusel toimuva tervisekontrolli, mis on suunatud teatud valdkonna töötajate nakkusohu ennetamisele.

Töötervishoiu ja tööohutuse seadusega ettenähtud tervisekontrolli viib läbi töötervishoiuarst, kuid nakkushaiguste tervisekontrolli viib läbi töötaja perearst.

Kehtib üldpõhimõte, et need tervisetõendid, mida töötajal on vaja tööle asumiseks, peab ta kinni maksma ise, kuid need, mille ta peab saama juba töötamise ajal, maksab kinni tööandja.

Põhjalikud vastused tervisetõenditesse puutuva kohta saab, kui kuulata sel esmaspäeval eetris olnud Tööminutite saadet.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: töötaja tervisetõendid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks