Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon teostab märtsis kaubandusettevõtete sihtkontrolli

21.02.2015


Märtsis 2015 alustab Tööinspektsioon tavapärase kaubandusasutuste sihtkontrolliga, milles keskendutakse peamiselt töötajate töötingimustele, riskianalüüsi ning tervisekontrolli korraldusele, töötajate juhendamisele, isikukaitsevahendite ning tööriiete nõuetele vastavusele ning töötajate töö- ja puhkeaja korraldusele.

Tööinspektsioon saatis sel aastal eelteate välja Selver AS-le nende kauplustes läbiviidavate sihtkontrollide kohta. Tööinspektsiooni töötervishoiu järelevalve talituse juhataja Silja Soon selgitab, et sihtkontrolli eelteate saatmise peamine eesmärk on anda ettevõttele võimalus vaadata põhjalikult üle tööohutuse, töötervisehoiu ja töösuhete nõuete täitmine, kui mitte varem, siis sellel hetkel kui Tööinspektsiooni sihtkontrolli eelteate saavad. Tööinspektsiooni ainus eesmärk ei ole rikkumisi kaardistada, vaid neid ka ennetada.

Sihtkontrolli viivad läbi Tööinspektsiooni töötervishoiu järelevalve talituse töötervishoiu  tööinspektorid vähemalt 30-s Selver AS kaupluses üle Eesti.

Sihtkontrolli kokkuvõte avaldatakse aprillis 2015.

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Tööinspektsioon teostab märtsis kaubandusettevõtete sihtkontrolli
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks