Avaleht / Uudised

Tööminutid: töökoht ja töölähetus

Sel nädalal eetris olnud Tööminutite saates rääkis Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja tööõiguse alal, töötamise kohast ja sellega seonduvalt ka töölähetusest.

Töölepingu seadus kohustab tööandjat teavitama töötajat töölepingu kirjaliku dokumendiga muuhulgas töötamise kohast. Seadus eeldab, et tööandja ja töötaja lepivad töötamise kohas kokku kohaliku omavalitsuse üksuse täpsusega. Kuid lubatud on ka kokkuleppe töötamiseks konkreetsel aadressil või liikuva iseloomuga töö korral erinevates maakondade, riikide või koguni suurema geograafilise piirkonna piires.

Töölepingus kokku lepitud töötamise koht peab vastama tegelikkusele.

Töötamise koha määratlemine muutub aga eriti oluliseks juhul, kui saata töötaja töölähetusse. Töölepingus kokkulepitud töötamise kohta arvestades saab määratleda, kas tegemist on riigisisese või välislähetusega või ei olegi sõit ühest paigast teise üldse vaadeldav seaduse mõistes töölähetusena.

Põhjalikuma ülevaate teemast saad, kui kuulad värsket Tööminutite saadet.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni asedirektor töösuhete järelevalve ja tööõiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Arjun Kartha

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte tööelähetuse kohta.

 

Tagasi
Tööminutid: töökoht ja töölähetus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks