Avaleht / Uudised

Tööminutid: põhipuhkused ja tööajakava

10.02.2015


Selle nädala värskes Tööminutite saates rääkis Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete järelevalve ja tööõiguse alal, puhkuste ajakava koostamisest.  

Just praegu on õige aeg tööandjal läbi mõelda, kuidas võimaldad oma töötajatele sel aastal puhkuste kasutamist.

Töölepingu seaduse kohaselt on tööandja kohustatud koostama iga kalendriaasta kohta puhkuste ajakava ja tegema selle töötajatele teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul ehk hiljemalt 31. märtsiks. Puhkuste ajakava koostamine võimaldab tööandjal tööd paremini kavandada, selgitada välja asendamise vajaduse ning vältida olukorda, kus kõik töötajad suvel üheaegselt puhkusele jäävad.

Kui tööandja jätab puhkuste ajakava koostamata või mõne puhkuseosa ajakavas märkimata, võib töötaja puhkust igal ajal kasutada, teatades sellest tööandjale 14 kalendripäeva ette kasvõi e-kirjaga.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni asedirektor töösuhete järelevalve ja tööõiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC

Tuletame meelde, et puhkuste ajakava koostamise kohta leiad praktilisi näüunäiteid ka äsja Tööelu portaalis ilmunud artiklist.

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte puhkuse ajakava ja kestuse kohta. 

 

Tagasi
Tööminutid: põhipuhkused ja tööajakava
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks