Avaleht / Uudised

Kuidas väike-ettevõtte juhina olla oma alluvatele parem mentor?

02.02.2015


Väike-ettevõtte juhile on väga oluline saavutada hea läbisaamine alluvatega. Ettevõtte juht on ühtlasi ka õpetaja ja eeskuju ning peaks olema aus oma meeskonna vastu. Entrepreneur.com viis läbi uuringu, mille põhjal selgusid viis peamist nõuannet, kuidas olla parem mentor.

  • Pea oma kolleegidest lugu

Ameerika Ühendriikide väike-ettevõtteid nõustava ja toetava organisatsiooni (SBA Small Business Administration) juhi Maria Contreras-Sweet`i sõnul on tähtis kuulata alluvate kriitikat, neid nõustada ja toetada ning lasta kellelgi seeläbi esile tõusta.

  • Otsi ühist keelt selle asemel, et süüdistada

Keskenduda tuleks peamiselt sellele, et aru saada, mis ajendas alluvat vastu võtma vale otsust.  Parem empaatiavõime tagab parema meeskonna toimimise.

  • Ole oma alluvate vastu hea

Aususest sõltub sageli usaldus. Aus olles on võimalik suurendada oma alluvate usaldust. Meeskonna teelt tuleks eemaldada takistused ning anda neile ligipääs ressurssidele, mida nad probleemide lahendmaiseks vajavad.

  • Küsi „Mida ma saaksin teha paremini?“

Selline küsimuseasetus, teeb alati kolleegide juhendamise lihtsamaks, selgitab Contreras-Sweet. Juhendatav tunneb ennast kui võrdne võrdsega ning see võimaldab pidada ausat kahepoolset vestlust.

  • Aita neil mõelda suurelt

„Suure pildi“ mõistmine ei ole alati iseenesest mõistetav. Anna oma juhendatavatele aega, et nad mõistaksid, kuidas nende rollid sobituvad ettevõtte üldiste eesmärkide ja plaanidega.

Allikas: Entrepreneur.com

Foto: SXC/Carl Dwyer

Vaata lisaks ka Tööelu teemalehte psühhosotsiaalsetest ohuteguritest, mis võivad samuti mõjutada töötajate heaolu ning tööülesannetega toimetulemist.

Tagasi
Kuidas väike-ettevõtte juhina olla oma alluvatele parem mentor?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks