Avaleht / Uudised

Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda

08.01.2015


Mis juhtus?

Töötaja hakkas tõstekorvist väljuma kasutades selleks ettenähtud 3-astmelist redelit. Tõstuki-korvi allalaskmisel jäi redeli alumine aste toetuma mullapinnasele. Väljumisel võttis töötaja käega redelist kinni ja vajutas oma keharaskusega alumise astme mullapinnasesse. Seejuures jäi tema üks sõrm redeli ja selle konstruktsiooni toetava elemendi vahele. Tagajärjeks oli sõrmeluu lahtine murd.

Miks juhtus?

Käevigastuse ohtu redeli vajumisel pehmesse aluspinnasesse ei osanud karta ei kannatanu ega ka riskianalüüsi ja ohutusjuhendi koostajad. Mõned riskid ongi sedavõrd varjatud, et neid ei pruugi ka kohusetundlik ja kogemustega töötaja märgata. Niisuguse juhtumi korral ei ole võimalik kedagi lohakuses süüdistada.

Kuidas edaspidi sarnaseid tööõnnetusi vältida?

Kui varem märkamata risk on ilmnenud, siis selle järeldusena tuleks seda kindlasti teadvustada. Asjakohane oleks riskianalüüsi ja ohutusjuhendit täiendada ning seejärel töötegijaid täiendavalt juhendada.

Vaata lisaks tegevusalapõhiseid juhendeid hoonete ehitamise ja lammutamise ning ehitustööde kohta.

Loe lähemalt ka juhendamise ja väljaõppe ning riskianalüüsi kohta.

Foto: SXC/Brano Hudak

Tagasi
Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks