Avaleht / Uudised

Ületöötamine mõjutab juhtide efektiivsust

07.01.2015


Postimehe Majandus24  juhtimise rubriigis viidati sotsiaalpsühholoog Ron Friedmani Harvard Business Review`s ilmunud artiklile, millest selgub, et tippjuhiks pürgides tuleks üle vaadata oma töötamise strateegiad, sest liigne tööle pühendumine ei pruugi alati tuua praimat tulemust.

Friedmani sõnul hinnatakse  oma karjääri alguses olevat töötajat peamiselt tema tehnilise soorituse järgi, kuid juhiks tõustes saab üha rohkem oluliseks see, mida ta suudab saavutada oma suhtlemisoskustega.

Seetõttu võib liiga palju töötamine mõjuda juhile tema sõnul lausa kahjulikult. Üleväsimuse tagajärjena suureneb oht, et juht mõistab teda ümbritsevate inimeste kehakeelt valesti ning samuti kasvab verbaalsete konfliktidesse sattumise tõenäosus.

Lisaks rõhutab Friedman, et ületöötamine mõjutab igale juhile ülivajalikku otsustamisvõimekust, kuna mitmete teaduslike uuringute järgi langetavad inimesed väsinuna halvemaid valikuid.

«Ületöötamine ja unenappus ei lase juhil probleeme selgelt näha ning pakkuda neile loomingulisi lahendusi.»

Liiga palju töötavad juhid ootavad tihtipeale ka oma alluvatelt sarnast suhtumist. See tähendab, et töötajad ei saa kunagi end tõeliselt tööelust välja lülitada, mistõttu väheneb nende emotsionaalne seotus tööga ning tekkida võivad lausa füüsilised probleemid.

«Kui non-stop töörügamine saab ettevõttes standardiks, on töötajatel raske tunda, et see on nende enda valik,» selgitas Friedman.

Ületöötavad juhid peaks psühholoogi sõnul tekitama endale väikesed harjumused, mille abil end töömaailmast välja lülitada. Näiteks võiks õhtul koju jõudnuna jätta nutitelefon teise tuppa või tegeleda füüsilist aktiivsust nõudva hobiga.

Allikas: majandus24.postimees,ee

Foto: SXC/Sarah Williams

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehti tööstressi ja läbipõlemise kohta.

Tagasi
Ületöötamine mõjutab juhtide efektiivsust
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks