Avaleht / Uudised

Tööminutid: töötervishoid ja tööohutus

06.01.2015


Aasta esimeses Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam töötervishoiust ja tööohutusest, millest ei saa üle ega ümber ükski töötaja ega tööandja.

Töötervishoiu ja tööohutuse eest ettevõttes vastutab tööandja. Tema ülesanne on tagada, et ükski töötaja ei saaks tööd tehes tervisekahjustust, et töötajad oleksid juhendatud, et nad läbiksid regulaarselt tervisekontrolli. Tööandja ülesandeid tööohutuse tagamiseks võib täita tööandja määratud pädev töökeskkonnaspetsialist.

Et töötajad ennast töökeskkonnas kindlamini tunneksid, on neil õigus enda hulgast valida töökeskkonnavolinik, kes teeb tööandjaga aktiivset koostööd ohutu töökeskkonna loomisel.

Üks olulisemaid tööandja ülesandeid on tuvastada töökeskkonnas kõik ohud, anda neile hinnang ja kavandada tegevused riskide kõrvaldamiseks või vähendamiseks. Selle tegevuse tulemusel valmib dokument nimega töökeskkonna riskianalüüs.

Millal tuleb riskianalüüsi uuendada, millise panuse saavad ohutu töökeskkonna tagamisel anda töötajad, millest koosneb juhendamise ja väljaõpetamise süsteem, millal võib lubada töötaja iseseisvale tööle? Kuula 5. jaanuaril eetris olnud Tööminutite saadet ja saa vastused neile küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Sigurd Decroos

Vaata lisaks Tööelu portaali töökeskkonna teemalehte.

Tagasi
Tööminutid: töötervishoid ja tööohutus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks