Avaleht / Uudised

Kuressaares ja Kärdlas hakkab edaspidi töövaidlusi lahendama Pärnu töövaidluskomisjon

05.01.2015


Töövaidluste arv vähenes 2014. aastal viiendiku võrra. Kokku oli Eestis töövaidlusi 2361. Tallinnas ja Harjumaal 1320, Tartu maakonnas 265, Ida-Viru maakonnas 234, Saaremaal ja Hiiumaal kokku vaid 80. Kasutamaks Tööinspektsiooni ressursse eesmärgipärasemalt, tegi Tööinspektsioon Sotsisaalministeeriumile ettepaneku sulgeda töövaidluskomisjon Kuressaares.

Töötaja ja tööandja jaoks Tööinspektsiooni sisemine ümberkorraldus midagi ei muuda, sest nii Saaremaal kui Hiiumaal jätkub töövaidluste lahendamine. Alates 16. jaanuarist  võtab Kuressaare töövaidluskomisjoni töö üle Pärnu töövaidluskomisjon. Töövaidluskomisjonide alalised asukohad on Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus.

Töövaidlusavaldusi saab jätkuvalt esitada kõigisse Tööinspektsiooni büroodesse üle Eesti. Saartel on paberkandjal avaldusi võimalik esitada nii Kuressaares kui Kärdlas. Dokumente võib saata ka postiga tähtkirjana töövaidluskomisjoni asukohta või e-postiga. Sarnaselt eelmisel aastal toimunud töökorralduslike muudatustega Lõuna- ja Ida-Eestis, korraldatakse ka Kuressaares ja Kärdlas töö ümber nii, et Pärnus asuv komisjon hakkab lahendama töövaidlusi Pärnus, Paides, Kuressaares ja Kärdlas. Raplas ja Haapsalus hakkavad töövaidlusi lahendamas käima töövaidluskomisjonid Tallinnast.

Sarnane süsteem, kus töövaidluskomisjon sõidab teise linna istungeid pidama, toimib edukalt juba mitmeid aastaid ka Rakveres, Jõgeval, Põlvas, Viljandis, Valgas, Võrus ja Narvas.

Töövaidluskomisjonid on sõltumatud organid, mis lahendavad kohtuväliselt töövaidlusi. Töövaidluskomisjonid ei saa ega tohi nõustada vaidlevaid osapooli.

Tööõigusalaste küsimuste korral saab helistada Tööinspektsiooni juristi infotelefonile iga päev 9.00-16.30 või kirjutada e-postile jurist|ät|ti.ee.

Allikas: Tööinspektsioon

 

Tagasi
Kuressaares ja Kärdlas hakkab edaspidi töövaidlusi lahendama Pärnu töövaidluskomisjon
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks