Avaleht / Uudised

Tööminutid: tähtajaline tööleping

30.12.2014


Aasta viimase nädalal Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam tähtajalisest töölepingust.

Aasta lõppemine tähendab paljudele töötajatele tähtajalise töölepingu lõppemist. Aasta algus võib aga kaasa tuua tähtajalise töölepingu sõlmimise.

Tähtajaline tööleping lõpeb lepingus märgitud kuupäeva või sündmuse saabumisega. Töölepingu lõppemisest ei ole vaja ette teatada. Küll aga on soovitav mõni päev ette teatada, sest töölepingu pooled võivad olla unustanud, et töölepingu tähtaeg on saabumas, seda näiteks pikemaks ajaks sõlmitud lepingu puhul.

Töölepingu tähtaja möödumisel loetakse töösuhe lõppenuks, töötajale makstakse välja lõpparve ja töötaja on kohustatud tööandjale tagastama talle tööülesannete täitmiseks antud vara.

Tähtajalise töölepingu võib sõlmida üksnes juhul, kui selleks on töö ajutisest tähtajalisest iseloomust tulenevad mõjuvad põhjused. Seadus toob näitena tähtajalise töölepingu sõlmimise põhjusena hooajatöö, töömahu ajutise suurenemise, kuid põhjuseks võivad olla muud ajutised tähtajalised tööd.

Mida teha olukorras, kus töötaja ei tagasta tööandja vara või jätkab töötamist, kui töölepingu tähtaeg on möödunud? Kui pikaks ajaks võib tähtajalise töölepingu sõlmida ja kuidas siduda lepingu tähtaeg konkreetse sündmuse saabumisega? Kas tähtajalist töölepingut on võimalik pikendada ja erakorraliselt üles öelda?

Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa vastused nendele ja mitmetele teistele teemasse puutuvatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte tähtajalise töölepingu kohta.

 

Tagasi
Tööminutid: tähtajaline tööleping
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks