Avaleht / Uudised

Tööminutid: tööpäeva lühendamine enne pühi ning pühade ajal töötamise hüvitamine

16.12.2014


15. detsembril eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam tööpäeva lühendamisest enne pühi ning riiklikel pühadel töötamise hüvitamisest.

Järgmisel nädalal on meil võimalus nautida aasta kauneimaid pühi – jõule. Sellele järgneval nädalal aga võtta vastu uus aasta. Kuid mitte kõigil töötajatel ei ole võimalust vabu päevi kasutada ja pühi nautida. Võib juhtuda, et täita tuleb oma igapäevaseid tööülesandeid.

Seadus näeb ette, et jõulu esimese püha ehk 24. detsembri ja uue aasta ehk 1. jaanuari eelset tööpäeva lühendatakse kolme tunni võrra. Seega, kõik need töötajad, kes töötavad vastavalt 23. ja 31. detsembril, võivad lugeda oma tööpäeva või vahetust kolme tunni võrra lühemaks.

Arvestus tundub lihtne olevat. Praktika on aga teistsugune. Mitte igal töötajal ei ole võimalust pühade-eelsel päeval kolm tundi vähem töötada.

Millistes olukordades võib jääda tööpäev lühendamata? Millistel puhkudel on tööandja põhjendus tööpäeva mitte lühendada seadusega vastuolus? Kas tööaega lühendatakse kõikidel töötajatel sõltumata nende töökoormusest? Kuidas hüvitatakse töötajale riigipühadel töötamine?

Kuula värsket Tööminutite saadet ning ole teadlik sellest, kuidas tuleb lühendada pühade-eelseid tööpäevi ning mil moel peab tööandja riigipühadel töötamise töötajale hüvitama.

Allikas: Kuku raadio

Foto: Maxime Perron Caissy

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehti tööaja lühendamisest enne rahvuspüha ja riigipühi ning töötasu maksmise erijuhtudest.

 

Tagasi
Tööminutid: tööpäeva lühendamine enne pühi ning pühade ajal töötamise hüvitamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks