Avaleht / Uudised

Tööminutid: vabatahtlik või "vabatahtlik töö"

25.11.2014


10. novembril alanud Tööelu portaali tutvustuskampaania raames on käesoleval nädalal plaanis laiemalt rääkida ühest töömaastikule tekkinud ilmingust – vabatahtlikust tööst. Sellega seoses võttis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam teema vaatluse alla ka värskes Tööminutite saates.

Mida vabatahtlik töö tähendab? Vabatahtlik töö on üks tööturuteenus, mida saab kasutada Töötukassas töötuna arvele võetud isik. Vabatahtliku töö eesmärk on eelkõige soodustada tööle saamist, aidata valmistuda ette tööeluks, anda uusi kogemusi, teadmis ning oskusi ja tekitada või säilitada tööharjumust.

Õigus on kahtlemata neil, kes ütlevad, et ega vabatahtlik töö keelatud ei ole. Kuidas aga suhtuda sellesse kui vabatahtlik teeb kõrvuti töölepinguga töötajaga sarnast tööd? Aga töötasu ta selle eest ei saa. Sarnane olukord valitses mõni aeg tagasi, mil ettevõtjate juures töötas ohtralt proovipäevalisi. Nüüd on nad asendunud vabatahtlikega. 

Kuidas on nn uued vabatahtlikud seotud Maksu- ja tolliameti poolt alates 1. juulist sisse viidud töötamise registreerimisega? Millistes sektorites töötab enim vabatahtlikke? Mida tähendab aga töötamine „vabatahtlikuna“ ning mida ebameeldivat võib see endaga kaasa tuua? Kuula Tööminutite saadet ja saa vastused aktuaalsetele tööelu puudutavatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Lisainformatsiooni leiab ka Tööelu portaali vabatahtlikku töötamist puudutavalt teemalehelt.

Tagasi
Tööminutid: vabatahtlik või
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks