Avaleht / Uudised

Tööminutid: puhkuse aegumine

18.11.2014


Värskes Tööminutite saates tegi Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam juttu puhkuse aegumisest.

Kalendriaasta hakkab lõppema ning tööandja peaks pilgu peale viskama puhkuste ajakavale, sest tööelus tuleb ette olukordi, kus puhkusi ei õnnestu alati täies ulatuses kalendriaasta jooksul ära kasutada.

Seepärast tulebki välja selgitada, kas töötajad on kõik oma puhkused, mis on teenitud 2013. aasta eest, ära kasutanud. Siinkohal tasuks rõhutada, et jutt käib tõesti 2013. aasta eest välja teenitud puhkusest. Seaduse järgi aegub põhipuhkuse nõue ühe aasta jooksul arvates kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse.

Teisisõnu tähendab see seda, et näiteks selle aasta 31. detsembril on aegunud need puhkused, mis on välja teenitud, kuid jäänud kasutamata 2013. aasta eest. Kindlasti tasub tähelepanu juhtida sellele, et aegumist kohaldatakse ainult põhipuhkuse puhul.

Millistel juhtudel kulgeb puhkuse aegumine teiste reeglite järgi? Kas puhkuse aegumisel on erandeid? Kuidas peaks käituma tööandja, kui ta näeb, et tema töötajatel on kasutamata puhkust eelmisest aastast?

Kuula Tööminutite saadet ja saa vastused puhkuse aegumist puudutavatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Elvis Santana

Vaata ka Tööelu portaali teemalehte puhkuse aegumise kohta.

 

 

 

Tagasi
Tööminutid: puhkuse aegumine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks