Avaleht / Uudised

Tööminutid: töölepingu ülesütlemine töötaja algatusel

11.11.2014


Sel nädalal värskelt eetris olnud Tööminutite saates võttis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam kokku mitu nädalat kestnud töölepingu ülesütlemise teema ning rääkis töölepingu ülesütlemisest töötaja algatusel.

Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui tööandja on oluliselt rikkunud töölepingut või on tegemist töötaja isikuga seotud põhjustega. Tööandjapoolseks rikkumiseks peab seadus eelkõige töötaja ebaväärikat kohtlemist või sellega ähvardamist, aga ka seda, kui ta lubab ebaväärikat kohtlemist kaastöötajatele või kolmandatele isikutele.

Tööandjapoolseks rikkumiseks on ka töötasu maksmisega viivitamine, samuti lubamine töötajal töötada reaalse ohuga tema elule ja tervisele, kõlbelisusele või heale nimele.

Millal on töölepingu ülesütlemine põhjendatud? Millistel põhjustel, lisaks seaduses toodud näitlikule loetelule, võib töötaja veel töölepingu üles öelda? Kuidas saab töölepingut üles öelda? Milliseid kohustusi toob tööandjale kaasa töötajapoolne töölepingu ülesütlemine?

Kuula Tööminutite saadet ja saa vastused olulistele töölepingu ülesütlemist puudutavatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Täpsemalt saab töötajapoolse töölepingu ülesütlemise kohta lugeda ka Tööelu portaali teemalehelt

Allikas: Kuku raadio 

Foto; SXC/Luiz Fernando PIlz

Tagasi
Tööminutid: töölepingu ülesütlemine töötaja algatusel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks