Avaleht / Uudised

Kemikaalide ohumärgistus muutub

19.11.2012Sotsiaalministeeriumi ja Terviseameti koostöös toimub 19. novembril Rahvusraamatukogus kemikaaliohutuse teabepäev, kus antakse ülevaade Euroopa Liidu kemikaaliohutusealase seadusandluse hetkeseisust ning olulistematest eesseisvatest tähtaegadest.

Ühe olulise muutusena seisab tarbijate jaoks ees kemikaalide märgistuse muutus toodete etikettidel. Kui seni ollakse harjutud erinevatel kemikaale sisaldavatel pakenditel nägema ruudukujulisi oranži taustaga ohupilte, siis lähiajal ohupiltide esitus muutub.

Uued ohumärgid on  rombikujulised valgel taustal ja punase äärisega. Kuna tekstilist seletust uutele märkidele enam ei lisata, on oluline, et tarbija teaks iga piktogrammi tähendust, sest ainult nii on võimalik vältida õnnetusi kodus ja tööl.

Muutus tuleneb vajadusest võtta ülemaailmselt kasutusele ühesugused ohtu kujutavad märgid, mis oleks mõistetavad sõltumata tootel kasutatavast keelest.

Tarbija jaoks kestab nn ülemineku periood kuni 2015 aasta 1. juunini. Selle ajani võib müügil näha vana ja uue märgistusega tooteid, aga pärast 2015 aasta juunikuud peaks olema kõik kemikaale sisaldavad tooted märgistatud juba ülemaailmselt ühesuguselt.

Infomaterjali muutuvast märgistusest võite leida E-ehituskeskustest ja Espak poodidest üle Eesti. Vajadusel võib uue märgistusega infomaterjale küsida ka Terviseametist.

Lisainformatsioon Terviseameti veebilehel 

Allikas: Terviseamet 

Tagasi
Kemikaalide ohumärgistus muutub
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks