Avaleht / Uudised

Tööminutid: töölepingu ülesütlemine tööandja algatusel

04.11.2014


Selle nädala Tööminutite saates jätkas Niina Siitam kahel eelmisel nädalal kõneldud töölepingu ülesütlemise teemal. Seekord käsitleti töölepingu ülesütlemisest siis, kui seda on otsustanud teha tööandja.

Tööandjal on õigus nii tähtajaline kui tähtajatu tööleping üles öelda ainult erakorraliselt, mis tähendab, et töösuhte lõppemiseks peab olema üksnes seaduses toodud mõjuvad põhjused.

Erakorraliselt võib tööandja töölepingu üles öelda töötajast tuleneval põhjusel või tööandja majanduslikel põhjustel.

Kuula saadet ja saad teada, millised need töötaja isikuga või töötaja käitumisega seotud põhjused täpsemalt on. Samuti saad teada, kuidas saab töölepingu üles öelda tööandja majanduslikul põhjusel.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Rose Ann

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töölepingu lõppemise kohta.

 

Tagasi
Tööminutid: töölepingu ülesütlemine tööandja algatusel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks