Avaleht / Uudised

Kuidas töötulemusi parandada läbi tööasendi?

31.10.2014


Kiired ajad tööl nõuavad lõivu töötajate ja kooliõpilaste füüsilisele võimekusele, mille tagajärjeks on vaevused, vigastused, töövõime langemine, haiguslehed jne. Selleks, et saada ülevaade tööasendite parendamisest ning lihtsatest harjutustes on tööandjad, personalitöötajad ja kõik inimesed oodatud vaid 1,5 tunnisele loengule, et saada ülevaade sellest. Lisaks kaasa praktiline harjutusvara.

Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi ja Eesti Spordimeditsiini klastri koostöös korraldab kõikidele huviliste 04.11 loengu, mille pealkiri on "Töö ttulemuslikkuse parandamine läbi õige tööasendi ja harjutuste".

Loeng algab kell 18.00 ja kestab 1,5 tundi, seega sobib väga hästi neile, kes soovivad loengusse tulla peale tööd. Lektoriks on füsioterapeut Sirli Hinn.

Loengus osaleja saab teada, kuidas kohandada töö keskkonda ja tööasendit vähendamaks sundasenditest tingitud vaevusi (nt pea-, selja-, käte liigeste valud) ning milliseid abivahendeid selleks kasutada. Tehakse läbi kontorisse ja ka kooliõpilasele sobilik harjutusvara ja õpitakse millistele lihasgruppidele treeningutel kontoritöötaja peaks tähelepanu pöörama.

Loengu toimumiskohaks on Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituut, Tondi 55, Tallinn. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Osalemiseks palume saata ees ja perekonnanimi: katrin.soidra-zujev@tlu.ee. Kui on soov ka täiendkoolituse tunnistus saada, siis on vajalik edastada ka isikukood. Kui arve ettevõttele, siis edastage ka selle andmed.

Lektor Sirli Hinn on lõpetanud Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala ning on Füsioteraapia Kliinik OÜ üks tunnustatud füsioterapeute ja Eesti Rahvusballeti füsioterapeut. Sirli omab laiabaasilist praktilist töökogemust skeleti-lihassüsteemi füsioteraapia, spordifüsioteraapia ning töökeskkonna kohandamise valdkonnas. Tema hoole all on olnud Eesti Meistriliiga korvpallurid, samuti tunnustatud jalgratturid, kergejõustiklased, maadlejad, ujujad. Erialaseid loenguid on Sirli pidanud liigeshaigete liidule, ettevõtetele ja igas vanuses spordiharrastajatele.

Loeng toimub koostöös Eesti Spordimeditsiini klastri SportEST ja Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudiga loengusarjas TREENI TEADLIKULT.

Allikas: Delfi/SportEST

 

Tagasi
Kuidas töötulemusi parandada läbi tööasendi?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks