Avaleht / Uudised

Nädala küsimus: kas tööandja võib tööelpingu suuliselt ülesse öelda?

20.10.2014


Igal nädalal ilmuv küsimus ja vastus peegeldab tööelus ettetulevaid töösuhetealaseid probleeme. Küsimuste sünnile on kaasa aidanud inimesed, kes on Tööinspektsiooni poole oma murega pöördunud. Igale küsimusele on vastuse koostanud Tööinspektsiooni jurist.

Lugeja küsib: Tööandja ütleb töötajale, et homme ära enam tööle tule. Kuidas sellises olukorras käituda, kas  täita tööandja korraldust või on võimalik ennast sellisel juhul ka kuidagi kaitsta?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Anne Simmulmann: Suuline töölepingu ülesütlemine tööandja poolt on tühine, kuna on rikutud vorminõuet – see peab olema tehtud kas kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Seega ei too suuline ülesütlemine kaasa ka õiguslikke tagajärgi.

Kuni tööandja ei ole töötajale esitanud vorminõuetele vastavat ülesütlemisavaldust on tööleping kehtiv ja pooltele täitmiseks kohustuslik. Seega vaatamata sellisele tööandja korraldusele peaks töötaja siiski töötamist jätkama või vähemalt aktiivset huvi töö tegemise vastu üles näitama. 

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töölepingu ülesütlemise kohta.

Foto: SXC/Chris Baker

Tagasi
Nädala küsimus: kas tööandja võib tööelpingu suuliselt ülesse öelda?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks