Avaleht / Uudised

Tööminutid: töö tasustamine olukorras, kui töötaja ei saa tööülesandeid täita

07.10.2014


Sellel nädalal värskelt eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam teemal kas ja kui palju peab tööandja maksma töötasu, kui töötaja tööd ei tee.

Seadus näeb ette mitmeid sätteid reguleerimaks olukorda, kui töötaja tööülesandeid täita ei saa, kuid tööandja peab talle ikkagi töötasu maksma.

Kuidas toimub töö tasustamine olukorras, kui tööandjal ei ole ajutiselt töötajale tööd anda või on töö tegemine takistatud näiteks avarii tõttu? Kas töötajale tuleb maksta kokkulepitud töötasu ka siis, kui töötaja täidab ajutiselt tööülesandeid, mis töölepingu järgi ei kuulu tema töökohustuste hulka? Kas töötasu tuleb arvestada ka aja eest, kui töötaja ei saa tööülesandeid täita tema isikust tulenevatel põhjustel? Kuula värsket Tööminutite saadet ja vii ennast kurssi töö tasustamise reeglitega.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte töötasu maksmise kohta.

Tagasi
Tööminutid: töö tasustamine olukorras, kui töötaja ei saa tööülesandeid täita
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks