Avaleht / Uudised

Tööminutid: muudatused tööõnnetuse, kutsehaigestumise registreerimise, teatamise ja uurimise korras

30.09.2014


Sellel nädalal värskelt eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam muudatustest Vabariigi valitsuse määruses, millega reguleeritakse tööõnnetuse, kutsehaigestumise registreerimise, teatamise ja uurimise korda.

Kui varem oli arst kohustatud teavitama tööõnnetusest nii tööandjat kui ka Tööinspektsiooni, siis 1. septembril kehtima hakanud kord näeb ette, et arst teatab raskest ja surmaga lõppenud tööõnnetusest ning töötajale tööõnnetuse tagajärjel ajutise töövõimetuse määramisest ainult Tööinspektsiooni.

Tööinspektsiooni ülesanne on tööandjale viivitamata teatada tema töötajaga toimunud tööõnnetusest.

Seega on väga oluline, et tööandjad kontrolliksid üle oma äriregistri andmed, et tööandjat saaks alati teavitada, kas e-kirja või kliendiportaali kaudu.

Millised on aga tööandja kohustused pärast seda, kui teda on Tööinspektsiooni poolt teavitatud? Kuidas tuleb vormistada dokumendid? Mis aja jooksul peab tööandja tööõnnetust uurima? Kuula Tööminutite saadet ja saa teada, kuidas samm-sammult tööõnnetuse korral käituda.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: muudatused tööõnnetuse, kutsehaigestumise registreerimise, teatamise ja uurimise korras
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks