Avaleht / Uudised

Tööminutid: lähetatud töötaja II

23.09.2014


22. septembril eetris olnud Tööminutite saates jätkas Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam eelmisel nädalal pooleli jäänud teemakäsitlusega lähetatud töötajast.

Põhiküsimus on lähetuse puhul selles, millise riigi õigust lähetatud töötaja töölepingule kohaldatakse? Kas ikka Eesti õigust või selle riigi õigust, kuhu töötaja tööle saadetakse?

Selleks on mitu reeglit. Põhireegel on, et kohaldatakse selle riigi õigust, milles on pooled kokku leppinud. Näiteks on töölepingus tingimus, et töölepingu täitmisel lähtutakse Eesti õigusest. Praktikas aga selliseid kokkuleppeid sageli ei sõlmita.

Millist õigust aga kohaldatakse siis, kui kokkulepet ei ole? Millised on sel puhul peamised reeglid? Kas ja millal makstakse töötajale päevaraha? Kuula värsket Tööminutite saadet ja vii ennast kurssi lähetatud töötaja õiguste ja kohustustega.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Vaata lisaks Tööelu portaali teemalehte lähetatud töötajast.

Tagasi
Tööminutid: lähetatud töötaja II
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks