Avaleht / Uudised

Tööminutid: töölähetus ja lähetatud töötaja

16.09.2014


Sel nädalal eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam töölähetusest ja lähetatud töötajast.

Septembri kuus viib Tööinspektsioon läbi kampaania lähetatud töötajate teemal, et anda Euroopa Liidu liikmesriiki tööle minevale töötajale ja tema tööandjale teada, millised on töötajate õigused ja mis tingimustel välisriigis töötatakse. Samuti ka seda, mis tingimustel Euroopa Liidu liikmesriigi töötaja lähetatakse teenust osutama Eestis asuva tööandja juurde.

Teema on olnud viimastel aastatel väga aktuaalne, kuna paljud Eesti töötajad on kasutanud võimalust teha tööd mõnes Euroopa Liidu liikmesriigis. Kes on töölähetuses viibiv töötaja ning kes on lähetatud töötaja? Mõisted on väga sarnased, mistõttu vajavad nad täpsustamist.

Töölähetuses viibiv töötaja on selline töötaja, kelle tööandja saadab ta lühiajaliselt, kuni 30 päevaks (kui ei ole eraldi kokku lepitud pikemas perioodis) täitma tööülesandeid väljas poole töölepinguga kokku lepitud töötegemise asukohta. Kui töötaja täidab tööülesandeid Eestis, siis me räägime tavaliselt, et töötaja on lähetuses. Kui ta aga täidab tööülesandeid väljaspool Eestit, siis on ta välislähetuses.

Kes on aga lähetatud töötaja? See on töötaja, kelle tema Eestis asuv tööandja lähetab mingiks ajaks Euroopa Liidu liikmesriiki tööle, õigemini öelda teenust osutama – näiteks seadmeid testima või kaupa kokku panema.

Millistel tingimustel võib töötajat Euroopa Liidu liikmesriiki lähetada? Kelle kontrollile allub lähetatud töötaja? Mis peab olema lähetatud töötajale tagatud? Kuula värsket Tööminutite saadet ja saa vastused neile ja mitmetele teistele teemaga seotud küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto:SXC/Arjun Kartha

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehti lähetatud töötajate ning töölähetuse kohta.

Tagasi
Tööminutid: töölähetus ja lähetatud töötaja
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks