Avaleht / Uudised

Tööminutid: kaugtöö

09.09.2014


Sel nädalal rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam Tööminutite saates praktikas üsna laialt levinud, kuid seaduses väga napilt reguleeritud  töövormist ehk kaugtööst.

Kaugtööd tuntakse ka mõiste all kodutöö. Kodutööks nimetatakse seda põhjusel, et peamiseks kohaks, kus töötaja kaugtööd teeb ongi tema kodu. Oleme harjunud, et tavaliselt tehakse  tööd seal, kus asub või tegutseb tööandja. Tööandja juures on töötajal oma töökoht, töövahendid ja kolleegid. Kaugtöö aga on eriline, sest seal ei ole töövahendeid, töökaaslasi ning töökoht tuleb sageli töötajal endal kujundada.

Tänapäeval on töö iseloom ja selle tegemise võimalused sedavõrd muutunud, et paljude tööde puhul ei ole oluline, kus töötaja tööd teeb. Peaasi, et töö oleks tähtajaks tehtud ja töötulemused oleksid täidetud vastavalt nõuetele.

Kas ja millistel tingimustel võib töötaja kaugtööd teha? Kuidas seda kokku leppida? Millist tüüpi kaugtööd esineb praktikas? Millised on kaugtöötegemise plussid ja miinused?

Kuula värsket Tööminutite saadet ning saa vastused paljudele kaugtööd puudutavatele küsimustele.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto:SXC/Andreas Krappweis

 

Tagasi
Tööminutid: kaugtöö
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks