Avaleht / Uudised

Tööminutid: tähtaegadest töösuhtes

02.09.2014


Sel nädalal eetris olnud Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam tähtaegadest töösuhtes ning sellest, kuidas käib nende arvutamine.

Oluline on eristada tähtaega tähtpäevast. Neid kahte mõistet võib kohata üsna sageli nii õigusalases kirjanduses kui ka omavahelistes vestlustes.

Tähtaeg on kindlaks määratud ajavahemik, millega on seotud õiguslikud tagajärjed. Tähtaeg määratakse kindlaks aastate, nädalate, päevade, tundide või väiksema ajaühiku või sündmusega. Heaks näiteks on tähtajaline tööleping, mis on sõlmitud teatud ajavahemikuks.

Tähtpäev aga saabub tähtaja möödumisel või ka sündmuse saabumisega. Näiteks tähtaeg on töölepingu kehtivus kolm aastat. Tähtpäev on aga päev, mil see kolm aastat möödub. Näiteks 31. detsember.

Milliste toimingute tegemiseks töösuhtes on ette nähtud tähtajad? Millised neist toimingutest peavad olema sooritatud mingiks tähtpäevaks?  Kuula värsket Tööminutite saadet ja vii ennast kurssi paljude antud teemat puudutavate näidetega tööelust.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Maxime Perron Caissy

Tagasi
Tööminutid: tähtaegadest töösuhtes
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks