Avaleht / Uudised

Enamlevinud tööohutusalased rikkumised Ameerikas sel aastal

09.11.2012Ameerika Ühendriikide Tööministeeriumi Tööohutuse ja Töötervishoiu osakond kuulutas välja 10 enimlevinud tööohutusalast rikkumist 2012. aastal. Kukkumiskaitsevahendite mittekasutamisega seotud rikkumised olid taas nimekirja eesotsas, millele järgnesid ohtudest teavitamata jätmine ja tellingutega seotud rikkumised.

Juba teist aastat järjest on kõige sagedasemad nõuete rikkumistest põhjustatud õnnetused seotud kukkumisega. Ameerika Ühendriikide Tööministeeriumi Tööohutuse ja Töötervishoiu osakond ja Ameerika Riiklik Tööohutuse ja Töötervishoiu Instituut (NIOSH) käivitasid hiljuti ühiselt kampaania kukkumiskaitse ehitusel (construction fall protection campaign), et käsitleda kõrgelt kukkumisega seotud tõsiseid ohutusprobleeme, selleks, et teavitada ja koolitada töötajaid  ja varustada nad kukkumiskaitsevahenditega, mis tagaks nende ohutuse kõrgustel töötamisel.

Ohtudest teavitamata jätmine on samuti endiselt nimekirja eesotsas; jäädes kolmandale kohale nii 2011. kui ka 2010. aastal. OSHA vaatas hiljuti standardid kriitilise pilguga üle, et viia need vastavusse Globally Harmonized System (GHS), mis tähendab, et tööandjad peavad hakkama lähitulevikus täitma uusi nõudeid.

2012. aasta 10 peamise rikkumise lõpparuanne avaldatakse Safety+Health ajakirja detsembrikuu väljaandes.

Allikas: United States Department of Labor

Tagasi
Enamlevinud tööohutusalased rikkumised Ameerikas sel aastal
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks