Avaleht / Uudised

Tööminutid: töösuhe ja ajateenistus

26.08.2014


Uute kutsealuste ajateenistusse kutsumiseni jääb natuke rohkem kui kuu. Seetõttu otsustas Tööinspektsiooni nõunik Niina Siitam rääkida nendest töötajatest, kes on ajateenistusse minemas või sinna juba läinud.

Kui töötajat ootab ees ajateenistusse minek on ta kohustatud sellest tööandjale teada andma. Seadus ei reguleeri aga seda, kui mitu päeva peab sellest ette teatama. Siiski võiks arvestada töösuhtes heauskset põhimõtet ning teavitada sellest nii varakult kui võimalik. Kuigi seaduses pole öeldud, mil viisil peab ajateenistusse minekust tööandjat teavitama oleks korrektne seda teha kirjalikult.

Töötaja ajateenistuses viibimise aeg loetakse töötamise aja hulka. See tähendab, et 8-kuuline ajateenistuses või 12-kuuline asendusteenistuses viibimine loetakse ikkagi tööandja juures töötamise aja hulka. Selle põhjal arvutatakse etteteatamistähtaegu, kui niisugune vajadus peaks tekkima.

Ajateenistusse minekuga on seotud veel mitmeid olulisi nüansse. Mis saab kasutamata jäänud puhkusest? Kas tööandja võib töölepingu üles öelda põhjusel, et töötaja on kohustatud ajateenistusse minema? Millised on töötaja kohustused ajateenistusest naastes?

Kõikidele küsimustele annab vastuse värske Tööminutite saade.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni teavituse peaspetsialist-nõunik Niina Siitam. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Foto: SXC/Gerhard Hoelisch

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte töösuhtest ajateenistuse ajal.

Tagasi
Tööminutid: töösuhe ja ajateenistus
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks